Jak bezpiecznie zamontować kominek wiszący?

Jak bezpiecznie zamontować kominek wiszący?

W zamierzchłej przeszłości centrum każdego domostwa stanowiło palenisko. To przy nim wieczorami zbierały się rodziny aby wspólnie spędzić czas. Współcześnie rolę domowego ogniska pełnić mogą kominki. Nowoczesne, takie jak na przykład bardzo efektowne kominki wiszące będą nie tylko źródłem ciepła, ale również mogą stanowić elegancki i futurystyczny element wystroju wnętrza w którym się znajdą.

Jak wybrać kominek?

Wybierając kominek trzeba mieć na uwadze to, że jest to element wyposażenia wnętrza, który będzie nam towarzyszył przez długie lata. Będziemy patrzeć na niego codziennie, dlatego warto by się nam podobał. Współcześnie możemy dokonywać wyboru spośród bardzo dużej liczby modeli i wzorów kominków:

oraz wiele innych. Wśród takiego asortymentu każdy znajdzie coś odpowiadającego jego potrzebom. Podczas wyboru warto zastanowić się też nad tym czy kominek będzie pełnił jedynie funkcję dekoracyjną, czy interesuje nas również ogrzewanie kominkowe (wtedy warto wybrać kominek z płaszczem wodnym). Obecnie krzykiem mody są kominki wiszące, które pozwalają na wiele możliwości aranżacyjnych.

Kominek wiszący - stylowa elegancja

Jeśli marzysz o ciekawym i nietuzinkowym kominku opalanym drewnem dobrym wyborem może okazać się kominek wiszący. Wygląda on bardzo stylowo, nada się zarówno do klasycznie urządzonych wnętrz jak i do pomieszczeń w stylu futurystycznym. Ponadto sprawdzi się zarówno zamocowany do ściany jak i do sufitu. Decydując się na taki element wystroju warto odwiedzić salon firmy FIRE-PRO, która oferuje najlepsze skandynawskie kominki oraz piece, które posłużą przez lata. Dzięki temu zyskamy pewność, że kupujemy produkty najlepszej norweskiej marki Jøtul, które cechują się trwałością. Ponadto możemy liczyć na fachową poradę.

Bezpieczny montaż kominka wiszącego

Niezwykle ważna jest bezpieczna instalacja kominka - tylko wtedy będzie mógł nam służyć przez długi czas i nie będzie stanowił zagrożenia. Nie wolno zapominać o tym, że aby zamontować kominek trzeba spełniać obowiązujące przepisy bezpieczeństwa. Podczas montażu kominka wiszącego warto przestrzegać kilku prostych zasad bezpieczeństwa:

  • Upewnij się, że twój dom spełnia warunki montażu pod kątem przepisów bezpieczeństwa.
  • Zawsze korzystaj z usług profesjonalnego montera. Dzięki temu zyskasz pewność, że twój kominek został zamontowany poprawnie.

Warto zadbać o przestrzeganie powyższych zasad, dzięki czemu zyskujemy pewność, że kominek będzie służył nam przez długi czas oraz nie będzie w żaden sposób zagrażał naszemu zdrowiu.

KONTAKT

FIRE-PRO Sp. z o.o.
ul. Obornicka 290
60-691 Poznań

+48 502 549 506

+48 509 610 959

biuro@fire-pro.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby dostawać nowości na adres e-mail

Kominki JOTUL Jelenia Góra

Reklama i budowa wizerunku w sieci: widoczni
Widoczni

Skontaktuj się z nami

Akceptuję politykę prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez widoczni w celu przedstawienia oferty.