Kominek wiszący - komfortowy sposób ogrzewania domu

Kominek wiszący - komfortowy sposób ogrzewania domu

 

 

Nowoczesne kominki to połączenie designu i funkcjonalności, a ogrzewanie domu za ich pomocą jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Sama forma pieca ewoluowała na przestrzeni lat, co zaowocowało naprawdę zaskakującymi projektami.

 

 

 

 

Forma obudowy kominkowej

Oferta dotycząca kształtów współczesnych kominków jest bardzo szeroka. Bez problemu więc możemy dobrać typ kominka nie tylko do indywidualnych potrzeb związanych z rodzajem ogrzewania, ale i również dopasować formę pieca pod względem estetycznym do wnętrza, tworząc tym samym niesamowite aranżacje przestrzeni. Kominki doskonale sprawdzą się zarówno w surowych, skandynawskich i rustykalnych wnętrzach, jak i tych bardziej klasycznych.

Kominki ze względu na ich formę podzielić możemy na:

Kominki wiszące

Kominki wiszące to zdecydowanie najbardziej nowoczesny pod względem formy obudowy kominkowej oraz rozwiązań technologicznych typ. Dyskretne mocowania nie rzucają się w oczy, a atrakcyjna, niemalże rzeźbiarska, forma stanowi niebanalną ozdobę pomieszczenia, podkreślając charakter jego przestrzeni.
W ofercie sklepu FIRE-PRO znajdują się m.in. opalane drewnem kominki wiszące o skandynawskim designie. Piece z linii SCAN zachwycają geometryczną formą, łącząc w sobie funkcjonalność i estetykę. Modele ze zintegrowanym miejscem na drewno to doskonałe rozwiązanie eksponujące piękno naturalnego polana oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Kwestie techniczne

Ogrzewanie kominkowe jest świetnym uzupełnieniem tradycyjnego ogrzewania za pomocą kotła gazowego, szczególnie w okresie zimowym. To rozwiązanie zdecydowanie obniża koszty związane z utrzymaniem komfortowej temperatury wewnątrz domu. Przed montażem kominka (wiszącego, otwartego, zamkniętego czy z płaszczem wodnym), należy jednak spełnić warunki, które zagwarantują bezpieczną i wydajną pracę urządzenia:

  • komin, za pomocą którego odprowadzany jest dym, powinien być dopasowany do wielkości paleniska;
  • doprowadzenie powietrza z zewnątrz budynku;
  • ognioodporny charakter podłoża lub zabezpieczenie podłogi palnej blachą lub szybą hartowaną.

Jedynie przy spełnieniu tych podstawowych warunków możemy w pełni cieszyć się ciepłem i pięknem trzaskającego, bezpiecznego ognia.

Wybierz kominek z FIRE-PRO

Postaw na bezpieczeństwo i ponadczasowy design, które zapewniają produkty norweskiej marki Jøtul. Trwałe, żeliwne kominki są gwarancją najwyższej jakości, a ich forma współgra z estetyką współczesnych wnętrz, zapewniając rewelacyjny wygląd pomieszczenia niezależnie od panujących, chwilowych trendów. Wybór odpowiedniego kominka nie jest prosty, doświadczeni fachowcy FIRE-PRO pomogą w podjęciu decyzji, odpowiedzą na pytania i rozwieją wątpliwości dotyczące wyboru kominka idealnego dla każdego klienta.

KONTAKT

FIRE-PRO Sp. z o.o.
ul. Obornicka 290
60-691 Poznań

+48 502 549 506

+48 509 610 959

biuro@fire-pro.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby dostawać nowości na adres e-mail

Kominki JOTUL Jelenia Góra

Reklama i budowa wizerunku w sieci: widoczni
Widoczni

Skontaktuj się z nami

Akceptuję politykę prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez widoczni w celu przedstawienia oferty.