Zalety kominka z płaszczem wodnym

Zalety kominka z płaszczem wodnym

 

Kominki z płaszczem wodnym są doskonałym, wielofunkcyjnym rozwiązaniem, dzięki któremu nie tylko ogrzejesz temperaturę powietrza we wszystkich pomieszczeniach w domu, ale także wodę. Nie może być co prawda jedynym źródłem ciepła, ale świetnie funkcjonuje jako wariant główny lub uzupełniający centralnego ogrzewania za pomocą pieca gazowego. Jakie korzyści wiążą się z zainstalowaniem w domu kominka z płaszczem wodnym?

 

 

 

Jak działa wkład z płaszczem wodnym?

Kominek z płaszczem wodnym w przeciwieństwie do tradycyjnego wkładu kominkowego, pozwala na ogrzanie nie tylko pomieszczeń, ale i wody. Wypełniony wodą płaszcz wodny, zbudowany z podwójnych ścianek, otacza komorę spalania (poza szybą frontową). Woda, w wyniku spalania drewna przejmuje ciepło z paleniska i spalin, a następnie transportuje je do centralnej instalacji grzewczej. W rozwiązaniach tradycyjnych ogrzewane jest tylko powietrze, a duża część ciepła ucieka przez komin. Należy jednak pamiętać, że kominek z płaszczem wodnym to model opalany drewnem. Powinno być ono bardzo dobrze wysuszone, najlepiej z drzew liściastych.

Ogrzewaj skutecznie cały dom

Ogrzewanie kominkowe za pomocą wkładu z płaszczem wodnym pozwala na ekonomiczne ogrzanie nawet dużych powierzchni. Wolnostojące kominki typu koza czy nowoczesne, wiszące piece żeliwne ze zwykłym wkładem, pełnią funkcję bardziej dekoracyjną. Ogrzewają jedynie pomieszczenie, w którym się znajdują. Jeśli więc urządzenie spełniać ma rolę głównego źródła ciepła, warto zdecydować się na wariant z płaszczem wodnym.

Obniż koszty ogrzewania

Bezobsługowe kotły i piece zasilane gazem ziemnym, płynnym olejem opałowym czy energią elektryczną generują wysokie koszty, ze względu na na ceny paliwa tego typu. Kominek z płaszczem wodnym umożliwi znaczne zmniejszenie opłat za ogrzewanie, co może być niezwykle widoczne w sezonie grzewczym (nawet do 40%!). Dodatkową zaletą jest przygotowanie ciepłej wody użytkowej, która jest przekazywana za pomocą wężownicy do instalacji wodnej, oraz fakt, że można go połączyć z kolektorami słonecznymi.

Wybierz funkcjonalne i dekoracyjne kominki

Współczesne kominki mają różnorodne obudowy, z łatwością więc dopasujesz produkt do stylu pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Oferowane przez FIRE-PRO kominki norweskie Jøtul, to wysokiej jakości modele o skandynawskim, ponadczasowym designie, który doskonale sprawdzi się we wnętrzach zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych.

KONTAKT

FIRE-PRO Sp. z o.o.
ul. Obornicka 290
60-691 Poznań

+48 502 549 506

+48 509 610 959

biuro@fire-pro.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby dostawać nowości na adres e-mail

Kominki JOTUL Jelenia Góra

Reklama i budowa wizerunku w sieci: widoczni
Widoczni

Skontaktuj się z nami

Akceptuję politykę prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez widoczni w celu przedstawienia oferty.