Zalety zastosowania kominka wolnostojącego

Zalety zastosowania kominka wolnostojącego

Kominki wolnostojące stają się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego - ich wygląd sprawia, że wnętrze, w którym się znajdują, nabiera niepowtarzalnego stylu. Są nie tylko ładne, ale i funkcjonalne - mogą być również doskonałym uzupełnieniem centralnego ogrzewania. Dlaczego warto wybrać kominek wolnostojący i czym różni się on od pieca pod zabudowę?

Typy kominków

Zastanawiasz się, jaki kominek wybrać do swojego domu? Wśród propozycji producentów znajdują się kominki różnego typu:

Wybór konkretnego modelu powinien być jednak podyktowany nie tylko preferencjami estetycznymi, ale i możliwościami aranżacyjnymi danego pomieszczenia oraz przeznaczeniem kominka. Posiadacze przestronnych domów bez problemu mogą bezpiecznie zamontować duży piec wolnostojący - ci którzy nie mają tyle miejsca, mogą zdecydować się na mniejszy, przeżywający aktualnie swój renesans model - kozę.

 

Kominek wolnostojący typu koza

To stosunkowo niewielki, wykonany z żeliwa piec. Waży zwykle mniej niż 160 kg i ma krótkie nóżki. Kominki typu koza pasują zarówno do klasycznych wnętrz, jak i tych nowoczesnych, czy o skandynawskim designie.

 

Zalety kominka wolnostojącego

Kominki wolnostojące są wyjątkowo funkcjonalne. Wypromieniowują ciepło całą swoją powierzchnią, co sprawia, że w efekcie doskonale ogrzewają powierzchnię naszych domów. Piece wolnostojące wytwarzają dwa rodzaje ciepła - radiacyjne i konwekcyjne.

 

Większość żeliwnych pieców na drewno zapewnia ogrzewanie radiacyjne. Piece radiacyjne rozgrzewają przedmioty i powierzchnie w pomieszczeniach, które delikatnie wypromieniowują ciepło z powrotem do otoczenia. Ogrzewanie promieniowaniem jest idealne dla pomieszczeń o wysokich sufitach. Ogrzewanie konwekcyjne określa się jako ogrzewanie powietrza przepływowego między dwiema powierzchniami. Zimne powietrze jest zasysane pod piecem i ogrzane unosi się do sufitu, skąd po nagromadzeniu stopniowo przesuwa się w dół.

Kominki Jøtul posiadają system CB (clean burning), którego zadaniem jest dopalanie gazów, wytwarzających się w procesie spalania drewna. Owy system zapewnia mniejsze zużycie drewna, które sięga nawet 40%.

 

Aby zmierzyć efektywność pieca, możemy go doposażyć w akumulacje ciepła. Jest to zazwyczaj klinkier, ewentualnie beton magnetyzowany, który ma zadanie magazynować w sobie ciepło, który nasz piec wytwarza i oddać je w późniejszym okresie. Poprzez zastosowanie akumulacji możemy przedłużyć cały proces oddawania ciepła od momentu wygaśnięcia ognia w naszym kominku nawet do 12 godzin.

 

Poza powyższymi korzyściami należy wspomnieć, iż piec wolnostojący można zamontować nawet już w urządzonym pomieszczeniu, a w razie przeprowadzki zabrać ze sobą.

 

Nowoczesne wzornictwo

Współczesne kominki wolnostojące zaskakują designerską formą. Różne kształty dostępnych na rynku obudów kominkowych umożliwiają wybór pieca, który idealnie wpisze się w charakter wnętrza zarówno nowoczesnego, tradycyjnego, retro, jak i o skandynawskim designie. Wymagają o wiele mniej miejsca niż kominek tradycyjny, dlatego z powodzeniem mogą być instalowane w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni. Należy jednak pamiętać, by podłoga, na której stoi piec, wykończona była ognioodpornym materiałem - płytkami, betonem, kamieniami, itp.

 

Postaw na produkt wysokiej jakości

Zainwestuj w dobre ogrzewanie kominkowe! FIRE-PRO poleca skandynawskie kominki wolnostojące norweskiej marki Jøtul gwarantujące komfort i bezpieczeństwo użytkowania. To produkty łączące w sobie lata doświadczenia, najwyższą jakość materiałów i design. Kominek owalny, prostokątny, narożny, z przeszklonych z 3 stron wkładem, z wbudowanym miejscem na drewno… Który kominek wolnostojący wybierzesz dla siebie?

KONTAKT

FIRE-PRO Sp. z o.o.
ul. Obornicka 290
60-691 Poznań

+48 502 549 506

+48 509 610 959

biuro@fire-pro.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby dostawać nowości na adres e-mail

Kominki JOTUL Jelenia Góra

Reklama i budowa wizerunku w sieci: widoczni
Widoczni

Skontaktuj się z nami

Akceptuję politykę prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez widoczni w celu przedstawienia oferty.